2017 Suzuki Hayabusa Özellik ve Fiyat Listesi

Super sport motosikletler arasında Suzuki Hayabusa Özellik ve performansı, duruşuyla tamamen ayrı bir yerde tabi Fiyat listeside buna göre. Super Sport motosiklet kategorisindeki pek çok motosiklete göre iri sayılabilecek Suzuki Hayabusa’da 1340 cc sıralı, 4 silindirli, yakıt enjeksiyonlu bir motor yeralıyor. Suzuki Hayabusa’nın motor özelliklerinden biride sıvı soğutmalı, DOHC motorun, yüksek torkla birlikte son derece hızlı bir şekilde hızlanması.

Suzuki Mühendisleri Suzuki Hayabusa’yı Kompozit Elektrokimyasal Malzemeli (SCEM) silindir kaplamalı olarak tasarlamışlar ve ısı aktarımını, dayanıklılığı ve sızdırmazlığını geliştirmişlerdir. Hayabusa Debriyaj Destek Sistemi (SCAS) bir ters tork sınırlama sistemi ile vites düşürtmelerinde hissedilmeyecek  şekilde hafif geçişi sağlar. Aynı zamanda da debriyajın kolay çekilmesine de yardımcı olmuş olur. Suzuki mühendislerince geliştirilmiş optimum 6 vitesli şanzımanda, 4, 5 ve 6. vites dişlilerine yağ püskürtülerek hem aşınma hem de süratli yolculuklarda mekanik ses en aza indirilmiştir.

Suzuki Hayasuba Çift Gaz Kelebeği Valfini (SDTV) barındıran yakıt enjeksiyon sistemi yanma verimliliğini artırır ve gaz tepkisine duyarlı olmayı kolaylaştırır. Her bir gaz kelebeğinde yer alan, yakıtı küçük miktarlar şeklinde püskürten 12 delikli enjektörler, yakıt atomizasyonunu verimli hale getirerek yanma verimliliğini maksimize ederek yakıt tüketimini en az seviyeye getirir. Suzuki Hayabusada Standart olarak gelen (ABS), hafif ve kompakt dizayn şekli,ndedir. ABS, mevcut çekiş gücüne göre fren sağlayarak yol şartlarındaki farklılıklarda bile üstün bir fernleme sağlar.

Suzuki Hayabusa Dizayn olarak hem göze hemde aerodinamik yapısıyla hız faktörüne etki eder. Kademeli motor tahrikli devir göstergesi ve hız göstergesi ile birlikte dört adet analog gösterge sürücünün çok kolay görebileceği şekilde yerleştirilmiştir. Yuvarlak LCD panelde ise saat, vites göstergesi, S-DMS harita göstergesi, km sayacı bulunur. Motor devri göstergesi 4,000,11,500 aralığında yanıp sönecek yada tamamen yanık kalacak şekilde programlanabilir. Rölanti Devri Kontrolü (ISC) sistemi soğuk marş performansını iyileştirir ve çeşitli şartlarda rölanti kararlılığının korunmasına ile katkı sağlar. Suzuki Hayabusa’nın pek çok rüzgar testinden geçerek hazırlandığı gelişmiş aerodinamik yapısı, normal sürüş yada yatarak kullanımlarda en iyi rüzgar korumasını sağlamaktadır. Suzuki Hayabusa 3 ispitli dökme alüminyum alaşım jantlar, önde 120/70ZR17 M/C (58W) ve arkada 190/50ZR17 M/C (73W) radyal lastiklerle donatılmıştır.  310 mm (12.2 inç) çift yüzer disk, radyal monte Brembo tek-gövdeli ön fren kaliperleriyle eşleştirilmiştir. Kaliperler cıvatalı klasik kaliperlere göre daha hafif ve daha rijittir, daha iyi tepki sağlar ve ilk tutunmayı güçlendiren daha geniş pistonlara sahip olması sayesinde kontrol edilebilirliği artırır. Tespit cıvatalarının içlerinin boş olması da hafifliğe katkıda bulunur.

Suzuki Hayabusa Fiyat Listesi;

Türkiye Suzuki tarafından henüz Suzuki Hayabusa Fiyat Listesi Açıklanmadı. Ancak  1.340cc’lik Hayabusanın 75.000 TL üzerinde bir fiyatla Türkiyede satılması bekleniyor.

2017 Suzuki Hayabusa Teknik Özellikleri

Suzuki Hayabusa Teknik Özellikleri
Motor tipi 4 zamanlı, 4 silindirli, sıvı soğutmalı, DOHC
Motor Hacmi 1340 cm3
Çap x Kurs 81.0 x 65.0 mm
Sıkıştırma Oranı 12.5 : 1
Şanzıman 6 vitesli sürekli geçmeli
Toplam Uzunluk 2190 mm
Toplam Genişlik 735 mm
Toplam Yükseklik 1165 mm
Aks Aralığı 1480 mm
Yerden Yükseklik 120 mm
Sele Yüksekliği 805 mm
Yüksüz Ağırlık 266 kg
Süspansiyon Ön   Ters teleskopik, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Arka   Bağlantı tipli, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Frenler Ön   Disk, çift
Arka   Disk
Lastikler Ön   120/70ZR17M/C (58W), şambriyelsiz
Arka   190/50ZR17M/C (73W), şambriyelsiz
Ateşleme Tipi Elektronik ateşleme (Transistörlü)
Yakıt Deposu 21 L
Garanti 2 yıl veya 30.000 km

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir